Zhrnutie
Hokejisti HC Prešov sa s domácim ľadom nerozlúčili víťazne. Posledný domáci zápas sezóny sme mali rozbehnutý výborne, ale proti Trenčínu sme neudržali trojgólový náskok a napokon sme podľahli 3:4.
Úvod stretnutia nám vyšiel veľmi dobre. Už v 3. minúte sa dostal za trenčiansku obranu Alexander Avtsin a samostatný nájazd premenil na otvárací gól. O tri minúty neskôr sa objavilo ďalšie veľké okno v trenčianskej obrane a prečíslenie vo vlastnom oslabení premenilo na druhý gól duo Oliver Jokeľ – Adrián Valigura.
Do druhej tretiny sme vstúpili s príjemným dvojgólovým náskokom. V druhej dvadsaťminútovke sa hostia čoraz viac dostávali do hry a vytvárali si šance, ale narážali na našu obranu a výborného Patrika Kozela v bráne.
Nielenže sme neinkasovali, ale ešte sa nám podarilo streliť tretí gól. Postaral sa o to Oliver Jokeľ, ktorý krásnou strelou zvýšil na 3:0. Žiaľ, zvyšok zápasu nebol len o kontrolovaní diania. Hosťom sa na konci druhej a na začiatku tretej tretiny podarilo vrátiť do zápasu. V 38. minúte znížil Denis Hudec a v 44. minúte strelil ten istý hráč aj kontaktný gól.
Ďalšie minúty patrili nášmu tímu. Chlapci sa tlačili do ofenzívy a mali niekoľko veľmi dobrých príležitostí. Upokojujúci štvrtý gól neprišiel, a tak nás čakal športový trest. Trenčania v závere dokonale otočili zápas. Najprv počas powerplay vyrovnal Juraj Bezúch a 39 sekúnd pred koncom strhol vedenie na stranu hostí Erik Ullman.
Prešov tak v samom závere stratil vedenie a napokon prehral posledný domáci zápas sezóny 3:4.
„Bol to vlastne dobrý zápas, ak si uvedomíte našu situáciu, pretože sme hrali v skutočnosti iba so štyrmi obrancami, z ktorých jeden bol Jakub Suja. Všetci ostatní sú chorí a Dávid Nátny sa zranil v priebehu zápasu. V každom prípade, pred koncom sme mali zápas v rukách, takže sme dnes pustili body. Iste, môžete povedať, že už o nič nešlo, ale je veľký rozdiel, či zápas vyhráte, alebo prehráte. Teraz na to treba zabudnúť a pamätať si, že sme odohrali veľmi dobrú baráž a Prešov zostáva v extralige. Trenčín a my sme boli zďaleka najlepšie tímy v baráži,“ povedal po zápase náš tréner Kai Suikkanen.



